Jeszcze niedawno sama myśl o zejściu pod wodę i swobodnym oddychaniu, byłaby niedorzeczną fantazją. Obecnie dysponujemy sprzętem, który to umożliwia. Coraz większa popularność nurkowania, sprawia, że rośnie liczba miejsc, w których można się tego sportu nauczyć.

Nurkowanie w Polsce jest podobno dość trudne. Ma to swoje oczywiste wady, ale też jedną ważną zaletę: jeśli nurek jest w stanie pływać w Bałtyku, poradzi sobie w każdym innym miejscu na świecie. A z pewnością warto spróbować także zagranicą, chociażby ze względu na różnorodność podwodnej flory i fauny.

Oprócz zestawu, który jest potrzebny do zejścia pod wodę, jak skafander, butla i cały sprzęt konieczny do oddychania, tworzy się w tej chwili również inne pomocne, chociaż nie niezbędne urządzenia dla nurków. Należy tu wymienić wszelkiego typu wodoodporne aparaty fotograficzne i kamery, pozwalające cieszyć się dłużej niezapomnianymi wrażeniami, a także elektryczne ogrzewacze do skafandrów. To kolejny dowód na to, że technologia XXI wieku nie omija żadnej dziedziny życia.

www.krakow.turystyka.pl
powerboat.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.