Mokre konie mechaniczne

Każdy, kto kocha wodę, wiatr i prędkość, powinien spróbować jazdy na skuterze wodnym. W zależności od modelu, można na nim nawet przekroczyć granicę zawrotnych 100 km/h. Wielbiciele szybkiej jazdy mogą mówić o uprawianiu sportu, ale ta dyscyplina nadaje się też do spokojnego odpoczynku w rodzinnym gronie.

Skuter wodny to niewielka łódź, napędzana zwykle silnikiem spalinowym. Cechę charakterystyczną stanowi fakt, że pasażerowie siedzą na kadłubie, a nie wewnątrz niego. Może ich być od jednego do czterech. Wybierając się w dłuższą podróż, należy się zorientować, czy nie wkraczamy na teren rezerwatu lub w strefę ciszy. Poza tym trzeba przewidzieć możliwość zatankowania w czasie podróży. W tym celu powstało wiele tak zwanych nawodnych stacji paliw.

Ceny skuterów wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Chcąc sterować skuterem wodnym z silnikiem o mocy powyżej 10kW, należy najpierw zdobyć uprawnienia potwierdzone odpowiednim patentem. Ograniczeń jest wiele, ale i przyjemność płynąca z jazdy na skuterze wodnym jest warta wysiłku.

https://patatajek.pl/kategorie/19-ochraniacze-i-kaloszki www.xm3.com.pl Chcecie zamówić druk numerów startowych? - Polecam tę stronę
powerboat.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.