Jeszcze więcej wolności

Freediving jest rodzajem nurkowania. W języku polskim bywa nazywany nurkowaniem swobodnym lub nurkowaniem na wstrzymanym oddechu. Swoją popularność zawdzięcza niskim nakładom finansowym, których wymaga na początku, a także dostępności: można spróbować freedivingu nawet w głębokim basenie.

Sprzęt, jakiego wymaga, nie różni się właściwie od tego, którego używają płetwonurkowie. Różnica polega na tym, że freediver preferuje monopłetwę. Konkurencje związane z freedivingiem opierają się zwykle na jak najdłuższym wstrzymywaniu oddechu, lub na zejściu na jak największą głębokość. Do dyspozycji nurka może być również tak zwany balast, który, w zależności od konkurencji, zrzuca na dnie lub nie, a także różnego typu sprzęt ułatwiający wynurzanie, jak balony, czy kamizelki wypełnione powietrzem. Ostatnim z wariantów tego sportu jest zanurzanie się, trzymając linę.

Freediving wymaga szczegółowego, teoretycznego przygotowania i odpowiednich treningów. Jest to dyscyplina niebezpieczna z powodu różnicy ciśnień i zagrożeń związanych z długim bezdechem.

trener osobisty katowice http://sklep.skoda.pl/pl/sklep/b/331/rowery-i-akcesoria-rowery.html Druk numerów startowych - polecam
powerboat.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.